AL-KO Easy Crush MH 2800

Rozdrvený zelený odpad, efektívnejšia tvorba kompostu – s našimi drvičmi Všetky naše drviče sa vyznačujú jednoduchým, pohodlným a zároveň bezpečným používaním. Znaky kvality:...
Info v obchode

• spoľahlivý

• silný motor
    • zvládne aj tenký zväzok konárov, len musia byť trochu zaschnuté
    • ľahká manipulácia
    • nepriehľadná nádoba na drtivo, po zaprášení neviete kedy je plná, zistíte až keď sa v komore krúti drvená zmes

• Jednoduchá montáž
    • K drviču sa dodáva aj praktická plastová utláčačka
    • Podrvený materiál je perfektný pre kompost
    • Niektoré konáre vťahuje drvič sám, s hrubšími, resp. rozvetvenými, mu treba pomôcť
    • Jednoduché čistenie nožov, resp. ich demontáž a nabrúsenie - po 4 plných košoch to nie je zatiaľ nutné
    • Hneď pri prvom opatrnom otváraní koša na odpad, sa ulomil jeden z dvoch plastových kolíkov, ktoré sa zasúvajú súbežne s poistkou - nič, čo by ovplyvnilo funkčnosť drviča
    • Nerobí sám, potrebuje pomocníka :)

Kolieska
230 V
Samovťahovanie vetiev
Typ
drviče

Rozdrvený zelený odpad, efektívnejšia tvorba kompostu – s našimi drvičmi

Všetky naše drviče sa vyznačujú jednoduchým, pohodlným a zároveň bezpečným používaním. Znaky kvality: ponúkajú široký podvozok pre bezpečné státie, silné elektromotory na 230 Volt a silnoprúd. Okrem toho využívame presné rezacie nástroje, široký podvozok pre mobilitu & stabilitu a nekĺzavé XL-kolesá pre ľahký presun aj v ťažko prístupnom a strmom teréne.

Popis

Nožový drvič s výkonným rezným ústrojenstvom.Stabilná konštrukcia s XL kolesami.Veľký, integrovaný zberný kôš.

Vaše výhody

Integrovaný zberný kôš

Veľký, integrovaný zberný kôš z plastu ABS nie je len extrémne tvarovo stabilný a ideálny pre prepravu materiálu na drvenie, integrovaný zatvárací kontakt zaručuje navyše najvyššiu bezpečnosť.

Stabilita

Široký podvozok a veľké XL kolesá zaisťujú stabilnú polohu a dobrú manipuláciu pri zmene pracovného miesta.

Technické údaje 0-vypínač napätia áno

• ľahká manipulácia

• Jednoduchá montáž
    • K drviču sa dodáva aj praktická plastová utláčačka
    • Podrvený materiál je perfektný pre kompost
    • Nerobí sám, potrebuje pomocníka :)

ok.

• nepoužiteľné

Vo februári som si zakúpil drvičku ALKO Easy Crush LH 2800, s úmyslom podrviť konáre, ktoré som mal zložené na záhrade. Asi po dvoch hodinách drvenia začalo dochádzať k zreťazeniu. Dostavil som prítlačný valec a pokračoval, ale takmer okamžite začalo znovu dochádzať k zreťazeniu. Po skontrolovaní som zistil, že prítlačný valec nedrží svoju pozíciu a je vždy odsunutý vkladaným materiálom. Drvičku som teda odniesol do predajne, kde predavač, očividne zvyknutý na reklamácie tohto výrobku, ma okamžite upozornil, že pokiaľ som drvil mäkké konáre, tak mi reklamácia nebude uznaná. Konáre som mal nejaký čas preschnuté, takže to moja situácia nebola, navyše som vedel, že problém nie je spôsobený vkladaným materiálom ale vadou výrobku. Zarazilo ma ale toto upozornenie, keďže u tohto výrobky sa dá očakávať, že si ho kupujete s úmyslom aby Vám konáre na záhrade nezavadzali. Navyše takéto obmedzenie nie je v návode ani pri predaji uvedené, a iné výrobky, ktoré som používal takéto obmedzenie tiež nemali.

Asi po mesiaci mi drvičku zo servisu vrátili, tak som pokračoval v drvení. Po troch hodinách sa situácia z februára opakovala a bol som nútený ju znovu reklamovať. Po mesiaci mi ju vrátili ako neuznanú reklamáciu z odôvodnením, že som ju neodborne obsluhoval, a používal nesprávnym spôsobom. Keď som sa odvolal, že na drvičke je len jeden ovládač a okrem vkladania konárov a jej zapnutia a vypnutia sa žiadna odbornosť nemôže vyžadovať, dostal som odpoveď, že postupujú v zmysle reklamačného poriadku a môžem sa odvolať na súde.

Výrobca uvádza päťročnú záruku, napriek tomu som nebol schopný tento výrobok používať viac ako päť hodín – štandardná dvojročná záruka by teda bola veľká výhra, ak by sa ňou unúvali riadiť. Kúpil som si teda lacnejšiu drvičku s dvojročnou zárukou a bez problémov som podrvil všetky konáre.

Podobné skúsenosti uvádzajú aj iný zákaznici, viď napríklad amazon.de

• , zakúpené v CKD market.sk

• cena...
    • nic

1 do 200 eur

• Výborne seká suché aj zelené konáre, resp. rôzny materiál rastlinného pôvodu.

Výborný pomocník do záhrady. Rozhodoval som sa medzi valcovým a nožovým drvičom. Rozhodol som sa pre nožový a urobil som dobre, pretože podrvený materiál je jemný, drobný a vhodný na spracovanie na hnojivo alebo iné využitie v záhrade.

• , zakúpené v BOEL

• všetko funguje ako má, drví pekne
    • nedá sa pripojiť na centrálu, motor nemá rozbeh a centrála zhasne

dobrý a funkčný výrobok, dobrý výkon

• , zakúpené v HEJ.sk

• tichý a spoľahlivý

Primeraná cena za spoľahlivý výrobok.