Hecht 626 SILENT

Elektrický drvič vetví sa pýši tichou prevádzkou aj výkonným motorom. Nechýba mu ochrana proti preťaženiu, spätný chod ani funkcia samovťahovania...
169 €

Na sklade • 1 variantZdarma383 recenziíĎalšie informácie
Info v obchodeZdarma97 % • 5 968 recenziíĎalšie informácie
Na sklade • 1 variantZdarma377 neoverených recenziíĎalšie informácie
Info v obchode3,99 €93 % • 11 123 recenziíĎalšie informácie

Výkonný drvič Hecht 626 SILENT dokáže vďaka motoru s príkonom 2600 W bez problémov spracovať vetvy do priemeru 4 cm (vzniknutú drvinu môžete využiť napríklad pre mulčovanie alebo kompostovanie). Disponuje ozubeným valcom, ktorý sa stará o automatické vťahovanie vetiev a zároveň zaisťuje tichú prevádzku. Ďalšou prednosťou je ochrana proti preťaženiu a spätný chod pre rýchle uvoľnenie zablokovaných vetiev. Určite oceníte aj nízku hmotnosť a veľké kolesá pre jednoduchší transport a manipuláciu.

Pomocník na záhradu

Hecht 626 SILENT je vybavený výkonným motorom, vďaka čomu zvládne spracovať vetvy až do priemeru 4 cm. Zásluhou ozubeného valca sa môže pochváliť taktiež veľmi tichou prevádzkou a automatickým vťahovaním vetiev.

Kolieska

• , zakúpené v Motozahrada.eu

• Tichý chod
    • Podrví aj väčšie konáre
    • Nutnosť odrezania spodnej mriežky

Výhoda drviča je, že je tichý. Podrví aj väčšie konáre. Nevýhoda, je potrebné odrezať spodnú plastovú mriežku. Mriežka sa upchá pri každom drvení, stačí trocha lístia a už sa upchá. Strašne to spomaľuje prácu. Mriežka je tam úplne zbytočne.

• výkon

Výkonný drvič, no nezmyselná mriežka dole, ktorú som musel odrezať, lebo sa upchávala. Výrobca ňou chcel asi zabrániť, aby ľudia nepchali zospodu prsty k ozubenému kolesu. No dosiahol presný opak. Upchávalo sa to, tak som tam stále musel pchať prsty a vyťahovať drť. Teraz, keď som mriežku odrezal sa toho zospodu ani nedotknem, drť krásne vypadáva. Pre bezpečnosť práce jednoduché riešenie. Treba len odrezať bezpečnostnú mriežku.

• , zakúpené v BOEL

• podrví skutočne aj hrubšie konáre
    • poistky
    • nutnosť odpíliť priečniky na spodnej strane

Prečítal som si mnoho recenzií a videl niekoľko videí, takže som mal prehľad o výhodách a nevýhodách produktu. Pracoval som s ním cca 2,5 hodiny a nemal som žiadne problémy. Musel som ale odpíliť dva plastové priečniky na spodnej strane. Ich význam je asi bezpečnostný, aby niekto nevopchal ruku zo spodu k rotujúcemu valcu s britmi, ale potom sa vývod štiepky neustále upcháva.
    Stroj je pomerne tichý, výkon dostatočný. Niekde som čítal výčitky k vstupnému krytu, ktorý je z mäkého plastu a boli obavy, že bude čoskoro poznačený ryhami od konárov. Ale myslím si, že práve jeho mäkkosť a pružnosť je jeho výhoda. Ryhu som spravil až keď som to s hrúbkou konára prehnal a snažil som sa ho vydolovať von. Ryhu som spravil náradím. Takže si myslím, že sa nie je čoho obávať.
    Malé upozornenie, ak sa chcete dostať k valcu s britmi a vyčistiť ho po práci, vrchný plastový kryt je opatrený špeciálnymi skrutkami, takže budete potrebovať hviezdicový nástavec s jamkou.

Kolieska
Samovťahovanie vetiev
Typ
drviče

Praktické spracovanie

Drvič poteší nízkou hmotnosťou aj dvoma veľkými kolesami pre jednoduchú manipuláciu. Disponuje ochranou proti preťaženiu, ktorá zabraňuje poškodeniu v prípade príliš veľkého množstva materiálu. Nechýba mu ani funkcia spätného chodu pre rýchle uvoľnenie zablokovaných vetiev.

Praktické spracovanie

Kľúčové vlastnosti

• tichá prevádzka
  • nízka hmotnosť
  • automatické vťahovanie vetiev
  • ochrana proti preťaženiu
Kľúčové vlastnosti

Veľmi tichý elektrický zubový drvič vetiev Hecht 626 Silent. Výkon 2600 W. Drví vetvy do priemeru 4 cm. Cca 50 l vak. Hmotnosť 23,5 kg.

Parametre

motor

elektrický, 230 V/50 Hz

hmotnosť (kg)

23,5

príkon (W)

priemer drvenej vetvy (cm)

zberný vak (l)

automatické vťahovanie vetvy

motorová brzda

ochrana proti preťaženiu

Popis tovaru
HECHT 626 SILENT je výkonný drvič konárov s ozubeným valcom. Vďaka drveniu pomocou zubového valca je prevádzka veľmi tichá. Motor s príkonom 2600 W je dostatočne výkonný aby rýchlo rozdrvil vetvy do priemeru 4 cm. Zubový valec sa zároveň postará o automatické naťahovanie vetiev na drvenie. Ak by sa napríklad chybou obsluhy dostalo do drviča viac materiálu, než je schopný spracovať, je pre tento prípad vybavený ochranou proti preťaženiu a spätným chodom pre ľahké uvoľnenie zablokovaných vetví. HECHT 626 obsahuje vak na drvený materiál s objemom 50 l, vďaka hmotnosti 23,5 kg a šikovnej dvojici kolies s ním môžete ľahko manipulovať.

Na každej záhrade kde rastú okrasné alebo ovocné dreviny vzniká ich prierezom a kopa odpadu, ktorého ďalšie spracovanie môže byť problematické. Často sa likvidácia rieši pálením alebo odvozom na skládku. Použitím drviča je možné prakticky zadarmo získať hodnotný materiál vhodný napríklad na mulčovanie. Pod stromami a kríkmi pôsobí nielen pekne, ale chráni pôdu pred vysychaním, bráni rastu buriny a zvyšuje kvalitu pôdy. Ďalším vhodným spracovaním drti môže byť napríklad kompostovanie. Získate tak kvalitné biologické hnojivo bez použitia chémie a hodnotné živiny tak môžete použiť pre skvalitnenie pôdy vo Vašich záhonoch.

• , zakúpené v Motozahrada.eu

• Tichý chod
    • Podrví aj väčšie konáre
    • Nutnosť odrezania spodnej mriežky

• Veľmi dobré pre cieľ.
    • Nie.

Všetko bolo rýchle a jednoduché.

• Na 2 minúty to bol veľmi dobrý stroj.
    • Po 2 minútach sa motor zablokoval.

Potreboval som štiepačku konárov.

• Strihá veľmi dobre, je v podstate tichý a veľmi rýchly.
    • V štrbine v spodnej časti sa niekedy zasekávajú kúsky, ale to sa dá pomerne ľahko vyčistiť.

Pôvodne som hľadal štiepkovač konárov Riwall Pro, ale bola dlhá čakacia doba, v obchode mi odporučili tento výrobok.

• A ticho
    • Má veľký krútiaci moment.
    • Je mobilný.
    • Opierky môžete používať kdekoľvek a navyše zaberajú málo miesta.
    • Vlieva sa pomerne často.
    • Aj keď sa zdá, že vkladať konáre na jednej strane je jednoduché, vybrať konáre, upraviť veľkosť konárov v drviči a na chvíľu odstrániť nečistoty, ktoré sa nedostali cez výstupnú mriežku, je veľa práce.
    • Neorezávajte mokré konáre.
    • Nedávno odrezané konáre neorezávajte. Trvá približne 1 rok, kým sa konáre vysušia a môžu sa nakrájať.

Chcela som upratať záhradu. Mal som veľa konárov, ktoré zaberali veľa miesta.

• Silný, tichý.
    • Zatiaľ sme nezaznamenali žiadne nevýhody.

Spĺňa očakávané potreby.

• výkon

Nákup sa neuskutočnil, pretože v dvoch prípadoch bol zaslaný poškodený stroj.

• , zakúpené v BOEL

• podrví skutočne aj hrubšie konáre
    • poistky
    • nutnosť odpíliť priečniky na spodnej strane

• Tichý
    • Funguje
    • Spokojenost

S tímto produktem jsem spokojen, je tichý, nezastavuje se a slušně drtí. Bohužel i při sebelepším nastavení se tenké mokré proutí neuřeže a vyjede jen nařezané. Jinak občas se přicpe vlez a musí se pomoci tyčí která je dodaná což zpomalí práci, ale pokud jsou větve dosti dlouhé a optimální, tak si to krásně bere a skvěle drtí. Za mě 100% spokojenost, už bych neměnil