Najnovšie recenzie zo sekcie Záhradné drviče vetiev

Güde GH 2800 Super Silent

Güde GH 2800 Super Silent

Overený zákazník ABCnáradie Jojo

Pridané: 27. apríla 2023

Zakúpený v ABCnáradie

• Dobrá volba za rozumnú cenu.
  • ľahká manipulácia.

Som spokojmý. Na menšie konáre super.

Pridané: 24. apríla 2023

• cena/vykon
  • nenáročné na skladovanie
  • zatial neviem

Zatial pouzity iba raz. Robi to co ma robit a vyzera, ze to robi dobre! Bez problemov rozsekal vsetko cim som ho narmil (Aj hrubsie suche konare). Neupchal sa. Seka dost na drobno ale super.

Riwall PRO RES 3044 B

Riwall PRO RES 3044 B

Overený zákazník Euroshopy.sk Overený zákazník

Pridané: 21. apríla 2023

(naposledy upravené 1. júna 2023)

Zakúpený v Euroshopy.sk

• Tichá práca
Fieldmann FZD 4020-E

Fieldmann FZD 4020-E

Overený zákazník TonerPartner Overený zákazník

Pridané: 14. apríla 2023

Zakúpený v TonerPartner

Zatiaľ nemôžem nič hodnotiť, nakoľko do dnešného dňa 14.4. som objednaný produkt neobdržala - nebol mi zaslaný..........

Overený zákazník MALL.SK Overený zákazník

Pridané: 8. apríla 2023

Zakúpený v MALL.SK

• pracuje sa s nim jednoducho
  • kratky privadzaci kabel
Parkside® PWH 2800 A1 100360215

Parkside® PWH 2800 A1 100360215

Overený zákazník lidl.sk Ing.Rudolf Lisý

Pridané: 8. apríla 2023

Zakúpený v lidl.sk

Je jednoducho výborný .Ľahká manipulácia a obsluha s dobrým vykonom .

Overený zákazník TIBI ELEKTRO Dodo

Pridané: 31. marca 2023

Zakúpený v TIBI ELEKTRO

• Ľahká manipulovateľnosť
  • krátky prívodný elektrický kábel (mal byť dlhá aspoň 1 m)

Časť tenších, čerstvo odrezaných konárov nerozdrví úplne a zostávajú vcelku po takých 20 cm, sú síce polámané, ale nie sú oddelené.

Güde GH 2802 Silent 94376

Pridané: 28. marca 2023

Zakúpený v epotreby.sk

• Jsem spokojená, SUPER
  • Moc krátké elektrické připojení ⁹

Výrobek je super, nevýhodu jsem popsala výše, je to můj první výrobek, žádné jiné zkušenosti nemám, ale jsem spokojená, doporučení HEUREKA.SK oceňuji

Riwall PRO RES 2545

Riwall PRO RES 2545

Overený zákazník HOBBY-Németh Overený zákazník

Pridané: 27. marca 2023

Zakúpený v HOBBY-Németh

Trochu hlučný ale inak všetko ok.

Pridané: 17. marca 2023

(naposledy upravené 17. marca 2023)

Zakúpený v lidl.sk

Prvé konáre a vrchný plast sa odlomil....

Overený zákazník lidl.sk Oľga

Pridané: 14. marca 2023

Zakúpený v lidl.sk

Vyskúšané zatiaľ ide ako má už sme si objednali ďalší produkt lebo sme veľmi spokojný aj s kvalitou a rýchlim doručením.

Ryobi RSH3045U

Güde GH 2801 SILENT 94374

Güde GH 2801 SILENT 94374

Overený zákazník StavbaEU.sk Jana

Pridané: 2. marca 2023

(naposledy upravené 2. marca 2023)

Zakúpený v StavbaEU.sk

Patriot PC 2500

Overený zákazník Mountfield Overený zákazník

Pridané: 16. februára 2023

Zakúpený v Mountfield

• Zatiaľ som spokojná. Dobre sa s ním manipuluje, hlučnosť závisí od druhu drveného materiálu. Sem-tam sa nájde nerozdrvený ale tenký konárik v dĺžke do 10 cm.

Overený zákazník lidl.sk Jano

Pridané: 10. februára 2023

• Dobrý pomocník do záhrady

Pridané: 8. februára 2023

Zakúpený v lidl.sk

super nadrobno seka ,trochu maly otvor kde sa vkladaju konare,trochu hlučny

Proteco 51.06-DV-2800 2600W

Proteco 51.06-DV-2800 2600W

Overený zákazník tipa.sk Overený zákazník

Pridané: 31. januára 2023

Zakúpený v tipa.sk

• uprace konáre, uvoľní priestor
  • recykluje materiál pre ďalšie použitie
  • poriadok na záhrade
  • zníženie nákladov na odvoz bio odpadu
  • menšie nedostatky, viď text
  • kratučký prívodný kábel

Skúsenosti k drviču konárov, s valcovým nožom, PROTECO 51.06-DV-2800, model jeseň 2021.

Stroj pôsobí masívne, plastové kolesá subtílnejšie, zatiaľ držia. Zásuvka z mliečneho plastu má obvodový žľab v tvare "J" v mieste, kde sa zasúva do drviča. A tu sa šetrilo. Jeho veľmi tenké steny som po prvom testovaní dookola vylial tavnou tyčinkou. Zvýšilo to pevnosť, zatiaľ je bez problému manipulácia aj s plnou zásuvkou drviny. Pri montáži sa do kovového trubkového rámu zasúva oska pojazdových kolies. Jednu z dier som upravil pilníkom, nakoľko triesky z vŕtania (?) nedovolili nasunutie osky. Ako výrobca by som montoval kolesá s 2x takým priemerom, aby ťahanie po členitom povrchu v záhrade bolo jednoduchšie a šetrnejšie, zvýšil by som hrúbku stien plastovej zásuvky na 3-násobok a upravil by som kryt elektromotra s nasávaním zo spodu. Ale nechcem predbiehať.

Stroj ináč pracuje v poriadku, nikdy mi nevyhodil ističe na 50 m predlžovačke (prierez 2,5 mm2, štítkovo príkon motora 2600 W).
Spracovával som odrezky z čersvej tuje, suchých a polosuchých haluzí ovocných stromov. Starší ovocný strom, 40 r. marhuľu, priemer koruny 3 m, som na neskorú jeseň spracoval do 2 vriec po obilí. Zbytok, peň a hrubšie konáre, spracoval el. reťazovou pílou. Drvič poberie bezpečne 3 cm suché haluze, čerstvé 4 cm. Je nutné s citom nastaviť, aretačnou skrutkou, vzdialenosť medzi nožom (oceľ) a telom drviča (alu liatina) tak, aby nôž neuberal z liatiny (nesmú vznikať kovové triesky, pomôže kontrola sluchom).

Ako to tu už niekto spomínal (včítane manuálu), je dobré kombinovať, podľa možností, suchý a čerstvý materiál. Nadrvený materiál, štiepky, majú dĺžku cca. 3-4 cm. Nožové drviče majú jemnejšiu fraktúru. Na to treba pamätať pri výbere. A sú hlučnešie. Po vložení odrezkov si ich stroj do seba natiahne a treba tomu sem tam dopomôcť. U nožových je proces rýchlejší, ale je nutné dopomáhať častejšie.

Bezpečnosť - pri vkladaní odrezkov, konárov sa nanakláňajte ponad otvor, nakoľko odrezok môže nečakane vystreliť a zasiahnuť tvár ! Majte okuliare a priliehavé oblečenie. Jedná sa o pomalobežný stroj s veľkou silou. Pomožte si priloženým pechovacím "obuškom". Rukavice majte pevné a priliehavé.

Reklamácia - problémy u mňa nastali s čerstvou tujou, kedy drtič sa zahltil a nemohol som ho spriechodniť ani spätným chodom a nakoniec sa zasekol úplne (vôbec sa netočil, motor bzučal). Po rozobratí priestoru noža som ho vyčistil, nebol poškodený. Bol úspešne reklamovaný.
Správa uvádzala servisný úkon "vyčistenie ventilátora", bez udania ďalšieho dôvodu. Pred ďalším použitím som tavným lepidlom nalepil krytku ponad mrežu elektromotora tak, aby nasávanie
vzduchu prebiehalo bez obmedzení ale aby sa prípadné jemnejšie zbytky nenasali do motora. Drvič odvtedy natáčam tak, aby vietor fúkal smerom do motora a tým pádom zbytky - drlivo, listy, padajúcu kôru, atď., pri manipulácii odvial vietor mimo nasávanie. Je to neštandardné, ale funguje to.

Tip - počas práce s drvičom, vždy po cca. 15 minútach, skontrolujte čelom k slnku obsah zásuvky. Silueta štiepku bude presvitať cez mliečny plast. Po vypnutí drviča nakloňte ho nabok tak, aby sa nahromaždená štiepka presypala preč od výpuste. Ináč všimnete si to aj nepriamo, spomalí sa práca s drvičom.

Starostlivosť - na konci sezóny drvič vždy poutieram od prachu, rozoberiem teleso drviča, priestory vyčistím a hriadeľ namažem obyčajnou strojovou vazelínou, nôž (použitým/kuchynským) olejom.

Rezumé - stroj je nízkorozpočtový (čínsky) produkt, používam do 3-4x do roka, po 60-90 min., je nutné obetovať trošku času na jeho prípravu, po 2 sezónach však funguje spoľahlivo. Odporúčam ho s malými výhradami, viď vyššie. Ostaná ponuka na trhu je rovnaká (valcový nôž), líši sa len farbou plastov a/alebo nižším príkonom el. motora. Potom sú už len dostupné profi stroje s pohonom na spaľovací motor či ako príslušenstvo pre pohon cez PTO vývod traktora. Pred nákupom odporúčam mrknúť videá pre prácu s drvičom s valcovým nožom (pomaly "žuje") a nožovým drvičom (alá rýchle nože kosačky). Väčšina výrobcov má na svojej internetovej stránke dostupné návody pre obsluhu a úplné techické údaje drvičov.

Overený zákazník lidl.sk Dada

Pridané: 16. januára 2023

Zakúpený v lidl.sk

• Nefunkčný,veľké sklamanie,po rozbaleni a zmontovaní sme boli velmi sklamaní, vobec nejde a teraz ken starosti z vratenim

Zobrazujem 121 - 140 zo 500 recenzií 1...5 6 [ 7 ] 8 9...25