Najnovšie recenzie zo sekcie Záhradné drviče vetiev

Parkside PMH 2400 A1 100332954

Parkside PMH 2400 A1 100332954

Overený zákazník lidl.sk Overený zákazník

Pridané: 8. februára 2023

Zakúpený v lidl.sk

super nadrobno seka ,trochu maly otvor kde sa vkladaju konare,trochu hlučny

Proteco 51.06-DV-2800 2600W

Proteco 51.06-DV-2800 2600W

Overený zákazník tipa.sk Overený zákazník

Pridané: 31. januára 2023

Zakúpený v tipa.sk

• uprace konáre, uvoľní priestor
  • recykluje materiál pre ďalšie použitie
  • poriadok na záhrade
  • zníženie nákladov na odvoz bio odpadu
  • menšie nedostatky, viď text
  • kratučký prívodný kábel

Skúsenosti k drviču konárov, s valcovým nožom, PROTECO 51.06-DV-2800, model jeseň 2021.

Stroj pôsobí masívne, plastové kolesá subtílnejšie, zatiaľ držia. Zásuvka z mliečneho plastu má obvodový žľab v tvare "J" v mieste, kde sa zasúva do drviča. A tu sa šetrilo. Jeho veľmi tenké steny som po prvom testovaní dookola vylial tavnou tyčinkou. Zvýšilo to pevnosť, zatiaľ je bez problému manipulácia aj s plnou zásuvkou drviny. Pri montáži sa do kovového trubkového rámu zasúva oska pojazdových kolies. Jednu z dier som upravil pilníkom, nakoľko triesky z vŕtania (?) nedovolili nasunutie osky. Ako výrobca by som montoval kolesá s 2x takým priemerom, aby ťahanie po členitom povrchu v záhrade bolo jednoduchšie a šetrnejšie, zvýšil by som hrúbku stien plastovej zásuvky na 3-násobok a upravil by som kryt elektromotra s nasávaním zo spodu. Ale nechcem predbiehať.

Stroj ináč pracuje v poriadku, nikdy mi nevyhodil ističe na 50 m predlžovačke (prierez 2,5 mm2, štítkovo príkon motora 2600 W).
Spracovával som odrezky z čersvej tuje, suchých a polosuchých haluzí ovocných stromov. Starší ovocný strom, 40 r. marhuľu, priemer koruny 3 m, som na neskorú jeseň spracoval do 2 vriec po obilí. Zbytok, peň a hrubšie konáre, spracoval el. reťazovou pílou. Drvič poberie bezpečne 3 cm suché haluze, čerstvé 4 cm. Je nutné s citom nastaviť, aretačnou skrutkou, vzdialenosť medzi nožom (oceľ) a telom drviča (alu liatina) tak, aby nôž neuberal z liatiny (nesmú vznikať kovové triesky, pomôže kontrola sluchom).

Ako to tu už niekto spomínal (včítane manuálu), je dobré kombinovať, podľa možností, suchý a čerstvý materiál. Nadrvený materiál, štiepky, majú dĺžku cca. 3-4 cm. Nožové drviče majú jemnejšiu fraktúru. Na to treba pamätať pri výbere. A sú hlučnešie. Po vložení odrezkov si ich stroj do seba natiahne a treba tomu sem tam dopomôcť. U nožových je proces rýchlejší, ale je nutné dopomáhať častejšie.

Bezpečnosť - pri vkladaní odrezkov, konárov sa nanakláňajte ponad otvor, nakoľko odrezok môže nečakane vystreliť a zasiahnuť tvár ! Majte okuliare a priliehavé oblečenie. Jedná sa o pomalobežný stroj s veľkou silou. Pomožte si priloženým pechovacím "obuškom". Rukavice majte pevné a priliehavé.

Reklamácia - problémy u mňa nastali s čerstvou tujou, kedy drtič sa zahltil a nemohol som ho spriechodniť ani spätným chodom a nakoniec sa zasekol úplne (vôbec sa netočil, motor bzučal). Po rozobratí priestoru noža som ho vyčistil, nebol poškodený. Bol úspešne reklamovaný.
Správa uvádzala servisný úkon "vyčistenie ventilátora", bez udania ďalšieho dôvodu. Pred ďalším použitím som tavným lepidlom nalepil krytku ponad mrežu elektromotora tak, aby nasávanie
vzduchu prebiehalo bez obmedzení ale aby sa prípadné jemnejšie zbytky nenasali do motora. Drvič odvtedy natáčam tak, aby vietor fúkal smerom do motora a tým pádom zbytky - drlivo, listy, padajúcu kôru, atď., pri manipulácii odvial vietor mimo nasávanie. Je to neštandardné, ale funguje to.

Tip - počas práce s drvičom, vždy po cca. 15 minútach, skontrolujte čelom k slnku obsah zásuvky. Silueta štiepku bude presvitať cez mliečny plast. Po vypnutí drviča nakloňte ho nabok tak, aby sa nahromaždená štiepka presypala preč od výpuste. Ináč všimnete si to aj nepriamo, spomalí sa práca s drvičom.

Starostlivosť - na konci sezóny drvič vždy poutieram od prachu, rozoberiem teleso drviča, priestory vyčistím a hriadeľ namažem obyčajnou strojovou vazelínou, nôž (použitým/kuchynským) olejom.

Rezumé - stroj je nízkorozpočtový (čínsky) produkt, používam do 3-4x do roka, po 60-90 min., je nutné obetovať trošku času na jeho prípravu, po 2 sezónach však funguje spoľahlivo. Odporúčam ho s malými výhradami, viď vyššie. Ostaná ponuka na trhu je rovnaká (valcový nôž), líši sa len farbou plastov a/alebo nižším príkonom el. motora. Potom sú už len dostupné profi stroje s pohonom na spaľovací motor či ako príslušenstvo pre pohon cez PTO vývod traktora. Pred nákupom odporúčam mrknúť videá pre prácu s drvičom s valcovým nožom (pomaly "žuje") a nožovým drvičom (alá rýchle nože kosačky). Väčšina výrobcov má na svojej internetovej stránke dostupné návody pre obsluhu a úplné techické údaje drvičov.

Overený zákazník lidl.sk Dada

Pridané: 16. januára 2023

Zakúpený v lidl.sk

• Nefunkčný,veľké sklamanie,po rozbaleni a zmontovaní sme boli velmi sklamaní, vobec nejde a teraz ken starosti z vratenim
Patriot PC 2800

Riwall PRO RES 2545

Overený zákazník HOBBY-Németh Marián

Pridané: 30. decembra 2022

Zakúpený v HOBBY-Németh

• Mám ho len krátko ale zatiaľ som veľmi spokojný.

Overený zákazník AkcioveNaradie.sk Luboš

Pridané: 29. novembra 2022

• Vykon
  • Kvalita
  • Mám málo konárov :D

Najlepšie chrúme čerstvé, skúšal som tak 3-4cm bez problémov ale pochrúme aj suché, tam som ale az tak hrubý neskúšal.
Prekonal moje očakávania :) som spokojný.

Overený zákazník StavbaEU.sk Registrovaný používateľ

Pridané: 25. novembra 2022

Zakúpený v StavbaEU.sk

• Nefunguje neda sa spustit.Nebola urcite urobena kontrola funkcnosti. Bolal pribalena suciastka s opravy ktora tam nemala co robit. Takze si mislim ze produkt bol po reklamacii predany.

Overený zákazník Naradieshop, s.r.o. Bohuslav

Pridané: 23. novembra 2022

Zakúpený v Naradieshop, s.r.o.

Doteraz nevyskúšané. Tu som hodnotil hlavne rýchlosť dodávky

Overený zákazník Naradieshop, s.r.o. Overený zákazník

Pridané: 21. novembra 2022

Zakúpený v Naradieshop, s.r.o.

Fieldmann FZD 4010-E

Fieldmann FZD 4010-E

Overený zákazník MALL.SK Overený zákazník

Pridané: 19. novembra 2022

Zakúpený v MALL.SK

Hlučnosť. Robí veľký bordel do okola. To vrece tam je hlúposť.

Overený zákazník StavbaEU.sk Ocho

Pridané: 18. novembra 2022

Zakúpený v StavbaEU.sk

Treba sa trocha pohrať z nastavením pritlaku,nastavovacie koliesko z boku.

Overený zákazník AkcioveNaradie.sk zita

Pridané: 17. novembra 2022

Zakúpený v AkcioveNaradie.sk

Nielen vyskúšaný,ale už má aj pár hodín odrobené :) zatial velká spokojnosť

Patriot PC 2500

Patriot PC 2500

Overený zákazník Mountfield Miro

Pridané: 9. novembra 2022

Zakúpený v Mountfield

• V rámci možnosť tichý a kultivovaný chod.
  • Zberná nádoba je dobrá vec a objem dostatočný.
  • Výkon dostatocny
  • Aj keď nemá podávač, konáre si dokáže vtiahnuť
  • Zatiaľ mi nič extrémne nevadilo

Má za sebou asi dve hodiny poctivej práce. Tichý chod naprázdno a pri sekaní kultivovaný hluk. Až som bol prekvapený. Čakal som vyššiu hlučnosť. Zberná nádoba je dobrá vec, len si treba dať pozor na zasunutie poistky pri vrátení späť. Bez nej stroj nespustíte. Objem nádoby je dostatočný, pri väčšom objeme by už bol problém s váhou a odnesenim. Poseká konáre od najtenších po 2-3 cm. Čerstvé ani rok suché nerobia problem. Hrubšie nedávam, tie idú do pece. Motor je dostatočne silný, ani pokus o "zahltenie" otvoru ho nezastavil. Podávač to nemá, ale ak konáre nie sú moc šišaté, vtiahne si ich sám. Rovné absolútne bez problémov.
Pri práci dôrazne doporučujem používať hrubé kožené rukavice. Tenké gumené sú nanič. Ak už končíte so sekaním, nechajte zomlieť aj posledné zvyšky. Môže sa totiž stať, že ostane malý kúsok medzi nožom a pevnou časťou a pri pätovnom zapnuti sa motor neroztočí. Budete musieť odskrutkovat vrchný kryt a ten drobný kúsok vyšpársť von. Ja som spokojný.

Overený zákazník StavbaEU.sk Overený zákazník

Pridané: 31. októbra 2022

vynikajúco drví

Patriot GBK-70

Patriot GBK-70

Overený zákazník Mountfield Jozef

Pridané: 28. októbra 2022

Zakúpený v Mountfield

• Výborná pomôcka do záhrady.Konáre už nemusím vyvážať, alebo páliť. Štiepku možno kompostovať ,prípadne skúriť. Skúsil som kukurnisko , tiež dobré. Býľ naštiepkovalo na drobno, listy zostali skoro celé . Stačí len zaorať.
  • Tenšie konáriky ostávajú dlhšie kusy.
Fieldmann FZD 5015-E

Fieldmann FZD 5015-E

Overený zákazník TIBI ELEKTRO Štefan

Pridané: 21. októbra 2022

(naposledy upravené 30. novembra 2022)

Zakúpený v TIBI ELEKTRO

Bosch AXT Rapid 2000 0.600.853.500

Overený zákazník StavbaEU.sk Ján

Pridané: 20. októbra 2022

Zakúpený v StavbaEU.sk

Rýchla montáž a uvedenie do prevádzky.
Drvi všetko dobré.

Overený zákazník StavbaEU.sk Milan

Pridané: 19. októbra 2022

Zakúpený v StavbaEU.sk

Mám viacero produktov tejto značky a môžem potvrdiť spoľahlivosť a solídnosť za prijateľnú cenu. Drvič pracuje ticho a spoľahlivo.

Zobrazujem 141 - 160 zo 500 recenzií 1...6 7 [ 8 ] 9 10...25